Športovo – technické zariadenia PDF Tlačiť E-mail
Napísal milan*9   
Pondelok, 13 September 2010 09:09

Športovo – technické zariadenia

Ako doplnkové aktivity k cykloturistike uvádzame možnosti agroturistiky a rôzne športové aktivity a zariadenia. Využiť služby, ktoré ponúka agroturistika, umožňujú len dve obce regiónu Vihorlat. V obci Vinné je zriadené Hippocentrum, v ktorom sa ponúka práca pri koňoch a v obci Jasenov (okres HE) je tiež ponúkaná táto možnosť. Najväčšia koncentrácia športových zariadení je prirodzene v rekreačných strediskách Zemplínskej šíravy, kde sa ponúka veľká paleta aktivít, predovšetkým spojených s kúpaním. Súčasným trendom turistov, ktorí trávia voľný čas pri vodných plochách je aktívny oddych pri vode – rôzne druhy vodných športov, surfovanie, vodné lyže s vodnými lyžiarskymi vlekmi, vodné skútre, jachtárstvo, člnkovanie, vodné bicykle, tobogány, atď. Okrem týchto aktivít môže cykloturista v strediskách využiť bazény, kúpaliská, plavárne, tenisové kurty, futbalové, volejbalové a nohejbalové ihriská, minigolf, plavbu loďou, stolný tenis, požičovne motorových štvorkoliek, motokár a iné aktivity. V ubytovacích zariadeniach týchto stredísk sa nachádzajú kryté bazény, telocvične, sauny, posilňovne, atď.

Veľká koncentrácia športových zariadení je tiež v mestách regiónu, kde je odstránený ich sezónny charakter, a v ostatných strediskách cestovného ruchu. V Michalovciach sa nachádza krytá plaváreň, posilňovne, zimný štadión, tenisové kurty, stolnotenisová hala, rôzne ihriská a i. V rekreačnom stredisku Laborec v Humennom je možnosť kúpania, požičovňa člnov a vodných bicyklov. V meste sa nachádza zimný štadión, krytý bazén, tenisové kurty, atď. Snina okrem iných doplnkových aktivít ponúka aj možnosť jazdy na koni v jazdeckej škole.

Možnosť kúpania a športových aktivít, napr. tenis, stolný tenis, volejbal a i., ponúkajú rekreačné strediská Bystrá a Sninské rybníky. V ostatných obciach regiónu sa ponúka možnosť kúpania (18 obcí), vodných športov (Vinné, Klokočov, Kaluža, Kusín), jazdy na koni (14 obcí) a v zimnej sezóne zjazdového lyžovania (Remetské Hámre, Inovce, Chlmec, Ladomirov, Petrovce) a behu na lyžiach (14 obcí). Ako výnimočnú atraktivitu možno spomenúť chov pštrosov vo voľnom výbehu v obci Priekopa.

Posledná úprava Pondelok, 13 September 2010 09:15
 

:: Anketa ::

Zaujímate sa o eurofondy?
 

:: Kalendár aktivít ::

<<  Júl 2018  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

:: Mailing List ::

Zaregistrujte sa, ak si želáte zasielanie aktuálnych informácií :


Príjimať HTML?
:: Stlačte odoslať ::

:: Vyhľadávanie ::