Jeden Zemplín, dva štáty - dva jazyky PDF Tlačiť E-mail
Napísal milan*9   
Štvrtok, 04 August 2011 14:40

Jeden Zemplín, dva štáty - dva jazyky

zdroj: http://egyzemplen.hu/sk

Jeden Zemplín, dva štáty - dva jazyky

 

V súčasnosti neexistuje spoločná, koordinovaná komunikačná infraštruktúra v regióne Zemplína, ani na maďarskej, ani na slovenskej strane, za pomoci a využitia ktorej by došlo k podpore vzájomného porozumenia a spolupráce komunít na oboch stranách hranice. Na oboch stranách prihraničného regiónu chýbajú komunikačné toky, rozvíjajúce spoločný obsah, chýbajú dvojjazyčné zdroje informácií a podpora vzájomného dialógu komunít.

 

Tento projekt zlepší spoluprácu medzi Slovenskou a Maďarskou republikou v kultúrnej oblasti, zabezpečí prehľadný a jednoduchý portál - webová stránka – zriadenie informačného portálu. Vďaka tomu, sa môže zlepšiť informovanosť občanov a ich zapájanie sa do procesu plánovania a zabezpečenia trvaloudržateľného rozvoja regiónu. Tento projekt bude prinášať pravidelné informácie o dianí na oboch stranách hranice, bude propagovať kultúrno- spoločenské aktivity, športové podujatia, život samospráv, poukáže na spoločné problémy týkajúce sa života obyvateľov. Ďalej bude rozoberať spoluprácu subjektov na oboch stranách hranice, kde budú uprednostnení tí aktéri, ktorí chcú napomáhať pri hľadaní nových foriem spolupráce Slovákov a Maďarov. Za týmto účelom vzniklo partnerstvo medzi RRA Šírava, Zemplén Televízió a Televíziou Zemplín.

 

Projektoví partneri doteraz vysielali len na svojom území pokrytia, s vlastnou programovou štruktúrou. Častokrát sa stretávali s tým, že nie sú k dispozícii postačujúce informácie z druhej strany hranice, prípadne sa dostanú k nim s omeškaním. Ďalším problémom, počas výroby programov, bola jazyková bariéra, nákladná doprava a doteraz neexistovalo spoločné médium.

 

Posledná úprava Štvrtok, 04 August 2011 14:55
 

:: Anketa ::

Zaujímate sa o eurofondy?
 

:: Kalendár aktivít ::

<<  Júl 2018  >>
 Po  Ut  St  Št  Pi  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

:: Mailing List ::

Zaregistrujte sa, ak si želáte zasielanie aktuálnych informácií :


Príjimať HTML?
:: Stlačte odoslať ::

:: Vyhľadávanie ::